
Образователен поход направиха учениците от V клас с ръководители госпожа Ралица Велиновска и госпожа Любка Токева и от VI клас под ръководството на госпожа Надя Атанасова и госпожа Десислава Кузманова.

По пътя те проведоха беседа за историята на град Дупница, за спасяването на евреите, културата през Възраждането, за архитектурните особености на някои сгради и важното местоположение на нашия град.

На чист въздух, сред природата, децата си припомниха игрите от детството на своите родители, като играха ластик, катериха се по дърветата, ритаха футбол, слушаха музика, пяха и танцуваха.


Учениците III "а" клас (с ръководители госпожа Петя Иванова и госпожица Надежда Сергиева), III "б" (с ръководители госпожа Олга Михалчева и госпожа Десислава Атанасова), от IV "а" клас ( с ръководители госпожа Гергана Спасова и госпожа Лилия Клуг) и от ,,1"а" клас (с ръководители госпожа Ирена Ничева и госпожа Вера Иванова) посетиха днес зоологическата градина в София.

Много въпроси за свободата и за клетките породи това посещение у децата, които останаха доволни от пътуването и от възможността да прекарат един слънчев есенен ден на открито – част от програмата на ОУ „Св. Климент Охридски“ за извънкласни дейности.


Един от най-красивите възрожденски градове - Копривцища, дал на България много герои, беше днес крайната дестинация на учениците от вторите класове, с ръководители Антоанета Димитрова, Снежана Куйова, Цветомира Попова и Камелия Зашева, и на най-големите - седмокласниците, с ръководители Ваня Иванова и Иван Иванов.

Слънчевото време спомогна за емоциите и доброто настроение на учители и ученици.


Град Копривщица е обявен за единствения град-музей в България през 1952 година, а по-късно и за архитектурно-исторически резерват. Разполага с над 400 архитектурни, етнографски и исторически паметници, част от които бяха включени в програмата на учениците.


Учениците от I “б” клас под ръководството на госпожа Марияна Петрова и госпожа Маруся Терзийска и децата от подготвителна група с ръководител Йорданка Венева, посетиха НЧ “Христо Ботев - 1978".

Децата научиха откъде идва вълната, как се обработва и за какво се използва.